Doplňky k PC

Doplňky k PC

Doplňky k PC zlepšují nebo rozšřiřují funkce počítače či notebooku nebo jejich periferie. Mezi ně patří například:

Filamenty k 3D tiskárnám - jedná se o speciální druhy plastů, které se používají pro vytváření trojrozměrných objektů pomocí 3D tiskáren. Filamenty se dodávají v různých barvách, průměrech a materiálech, jako je PLA, ABS, PETG nebo TPU.
Media datová (CD, DVD) - optická média, která slouží pro ukládání nebo přehrávání dat, hudby nebo videa. CD mají kapacitu asi 700 MB, zatímco DVD mohou uložit až 4,7 GB. Media datová se vkládají do mechaniky, která je čte laserem.
Síťové prvky (LAN, Wi-Fi): - zařízení, která umožňují propojení počítačů do sítě, aby mohly sdílet data, internet nebo tiskárny. LAN je zkratka pro lokální síť, která používá kabely, jako je ethernet. Wi-Fi je zkratka pro bezdrátovou síť, která používá rádiové vlny.
Media paměťová (USB, SD) - malá a přenosná média např. flashdisky, která slouží pro ukládání nebo přenos dat mezi počítači nebo jinými zařízeními. USB je zkratka pro univerzální sériovou sběrnici, která se připojuje do portu na počítači. SD je zkratka pro secure digital, což je typ paměťové karty, která se vkládá do slotu na počítači nebo fotoaparátu.
Multimédia - reproduktory, mikrofony, webkamery, sluchátka, projektor nebo monitor.
Kabely - dráty umožňující přenos elektrického signálu nebo energie mezi zařízeními. Kabely se liší podle typu konektorů, délky nebo barvy. Mezi běžné typy kabelů patří například HDMI, VGA, USB kabely, audio nebo napájecí.